Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach botoxu

Zabiegi przy wykorzystywaniu botuliny cieszą się rosnącą popularnością w Polsce i za granicą. Jedną z nich jest botox. Kraków słynie z przeprowadzania tego rodzaju zabiegów estetycznych. Większość krakowskich specjalistów od botoxu ma w swojej ofercie co najmniej jeden preparat z botuliną w głównym składzie. W ofercie http://drpabianczyk.pl , znajduje się najbardziej skuteczna.

 

Kiedy i jak stosowana jest toksyna botulinowa?

Zabiegi botoxu najczęściej polecane są pacjentom, u których występują zmarszczki mimiczne w górnych partiach twarzy. Wstrzykiwanie toksyny skutecznie spłyca:

  • lwią zmarszczkę,
  • kurze łapki,
  • zmarszczki na szyi.

Efekt takiego zabiegu wykonanego np. w Krakowie może utrzymać się nawet przez pół roku, co zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

 

Dziewczyna po zabiegu botoxu na twarzyw klinice

Dziewczyna po zabiegu botoxu na twarzy

W większości przypadków wykonanie takiego zabiegu nie wymaga znieczulenia. W przypadku pacjentów zdecydowanych na botox w Krakowie, wrażliwych na ból przed rozpoczęciem zabiegu aplikowany jest znieczulający krem. Botox na górnej wardze jest poprzedzony znieczuleniem stomatologicznym. Stosowany preparat wstrzykiwany jest przy użyciu cienkiej igły międzyskórnie, lub pod nią. Po samym zabiegu przez mniej więcej 4 godziny należy unikać pochylania głowy i pozostawania w pozycji leżącej. Specjaliści z Krakowa odradzają korzystanie z basenów i siłowni przez kilka godzin.